ÇEVRE POLİTİKAMIZ

MİRACLE SERAKENT Projemizde konumlanmış tüm seraların ısıtma enerjisi ihtiyacını karşılamak için, ruhsatı firmamıza ait JEOTERMAL ENERJİ kullanılmaktadır. Bu çözümümüzle kömürden çıkan zararlı gazların önüne geçiliyor ve yılda, on binlerce ton karbon salınımı engelleniyor.

MİRACLE SERAKENT Projemiz, alanında çıkarılan Jeotermal Suyun tekrar toprak altına re-enjeksiyonu yapılarak su rezervlerin azalmasının önüne geçilip geri dönüşümü sağlanıyor.

SERAKENT Projemizle; “Circular Bioeconomy” yaklaşımının en nadide örneği sunulmaktadır. Seranın hiçbir çıktısı atık haline dönüştürülmüyor “bir yatırımın çıktısı, bir başka bir yatırımın girdisi olma” özelliği taşıyan entegre bir sistem hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bu özelliğimizle, dünyadaki tüm seralardan ayrışıyoruz. Biz asla çevreyi kirletmiyoruz, kirletmeyeceğiz.

Kendi enerjisini kendi sera çıktıları ile üretmeyi hedefleyen Miracle Serakent Projemiz, Biogaz Tesisi ile değer üretmeye devam edecektir. Sıfır atık ve sağlıklı üretim hedefleriyle yola çıkan Miracle Serakent çevre bilinci ile de yüksek standartlara sahip olarak örnek gösterilecek bir model hedeflenmektedir.