YATIRIM MODELİMİZ

Mir AR-GE şirketinin geliştirdiği Miracle Sera Teknolojisi, Eskişehir Mahmudiye’de onlarca yatırımcı ile birlikte, büyük bir SERAKENT projesine dönüştürülecektir. An itibariyle 9 adet yatırımcı yatırım kararı almış, fiilen iki yatırımcımız domates üretimine başlamıştır. Diğer yatırımlarda inşaat aşamasındadır.

Ruhsatı tarafımıza ait olan jeotermal Sahamızın Isıtma enerjisi 10.000 dektar (dönüm) sera yapma fırsatı vermektedir. 10.000 kişinin istihdamına fayda sağlayacak olan Miracle Serakent Projesinin, toplam yatırımın büyüklüğü 2 milyar USD seviyesindedir. Bu büyüklüğe ulaşma hedefimizi realize etmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Topraksız Tarım Mucizesi: MİRACLE SERA

Uzun yıllar süren AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz, Türkiye ve dünyada büyük ses getiren yeni nesil tarım yöntemi “Miracle Ekolojik Sera Sistemi” sayesinde 1 dönümde 80 tona kadar domates yetişebiliyor. “Miracle Ekolojik Sera Sistemi” seralar, sağladığı üretim verimliliği  ve çok kısa olan amorti süresi ile yatırımcılarına kazançlı bir yatırım fırsatı sunuyor.

 

Sera Kent Projesinde iki tür girişimci/yatırımcı olmak mümkündür.

A. Sadece sera satın almak:

Ekolojik Tarım şirketi, patenti kendinde olan sera teknolojisini anahtar teslim olarak satar. Bu madde de Ekolojik Tarım Şirketinin “arazinin geliştirilmesi, alt yapının kurulması, sera inşaatının tamamlanması” dahil verdiği bütüncül hizmetler vardır.

B. Daha önce kurulmuş sera şirketlerinin hissesinin bir kısmını veya tamamını satın almak:

Sera Kent Projesi içinde, vakti geldiğinde, girişimcilerimizin kendi takdirlerinde olmak üzere, hisselerin tamamını ve/veya bir kısmını satmaları söz konusu olabilecektir. Bu vesileyle Sera Kent projemizin büyümesi hızlanacaktır.

Sera şirketlerinden bir kısmı domates üretimine başlamıştır. Bir kısmı inşaat halindedir. İnşaatı bitirip, domates üretimi yapılıp, “çalışan bir sera sistemi” haline getirilip, o şirketlerin hisseleri satılabilmektedir. Bu maddede “sera yetiştiriciliğinin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı oluşturulmuştur, domates üretim kültürü edinilmiştir ”. Yani zorluklar aşılmıştır. Artık kar eden bir müessese haline gelmiştir.

Bu maddede hisse satışı  üç yolla yapılabilmektedir.

· Halka açılarak hisse satışı:

· Stratejik Ortaklık kapsamında hisse satışı: Burada sektörden bir ortak ile işleri büyültme vs hedefleriyle hisse satışı planlanmaktadır.

· Finansal Ortaklık kapsamında hisse satışı: Burada sektör dışından bir ortak ile işleri büyültme vs hedefleriyle hisse satışı planlanmaktır.

Bu maksatla, farklı girişimciler 7 adet sera şirketi kurmuştur. Girişimciler şirketlerinin gelirleri arttıkça yeni yatırımlar yapacaklardır. Vakti saati geldiğinde, bu şirketler tarafından, hisselerin satışa konu edilmesi düşünülmektedir.